Kemerköprü Mahallesi Birgül Birsöz Sokak Çevre Apartmanı No:14/2

  • Çalışma Saatleri

    Pazartesi - Cumartesi / 08:00-18:00

  • Konum

    Kemerköprü Mahallesi Birgül Birsöz Sokak Çevre Apartmanı No:14/2

  • Telefon Numarası

    0378 999 18 61

Anons Sistemi

anons-sistemi

Anons Sistemi

Anons sistemleri ayrıca hafif müzik dinletilerinin bağlı olduğu sistemlere de entegre olabilir. Bu tür durumlarda anons verileceğini duyuran uyarıcı bir sesin uyarı öncesinde ve sonrasında verilmesi gerekir. Bu sayede uyarı ile ulaşılmaya çalışılan ve kitleye verilmek istenen mesaj daha etkili bir şekilde ulaştırılmış ve dikkat çekilme işlemi sağlanmış olur.

Anons sistemleri yukarıda bahsettiğimiz gibi ilgili firmanın kurumsallık düzeyi ile ilgili ip uçları vereceğinden az önce bahsettiğimiz gibi hafif müzik çalınan bir ortam değilse bile sadece anons için bile olsa terse tavan düzenine entegre edilmiş ve belirli aralıklarla dizilime sahip olan bir ses yeterliliğine sahip olmalıdır. Örneğin hastane gibi ortamlarda müzik olamaz ancak katlar arasındaki mesafeler veya alanların genişliği hesaplandığında yukarıda bahsettiğimiz gibi geneli kapsayan bir tertibat sahibi olmak gerekmektedir.

Diğer yandan açık havalarda yapılacak duyurularda ise duyuru küçük bir bölgede yapılacaksa megafon yardımı ile ve yüksek sesle yapılır. Ancak çok geniş alanlar için yapılacak duyurular için valilikler ve belediyelerin ilgili birimlerinden izin alınarak ve yine belirli ses düzeylerini aşmadan, bu iş için hazırlanacak araçlar yardımı ile cadde ve sokaklarda seyir halinde dolaşılarak anons gerçekleştirilebilir. Ayrıca çok önemli hallerin duyuruları için siren sistemleri de ülkemizde hemen her ilde yerleştirilmiş sistemlerdir.

Konumuzun temelini teşkil eden kapalı ortamlardaki anons sistemlerine dönecek olursak bu sistemin amacına göre planlanıp yukarıda bahsettiğimiz şekilde tasarlanması hem kurumsallığı ve hem de uygulamanın amaca ulaşmasını sağlayacaktır.